Plugins - Maintenance - Stable (latest release) - en to es translation catalogue (52 entries)

note: Description of the plugin/theme
en: Take your website for maintenance away from public view. Use maintenance plugin if your website is in development or you need to change a few things, run an upgrade. Make it only accessible by login and password. Plugin has a options to add a logo, background, headline, message, colors, login, etc. Extended PRO with more features version is available for purchase.
es: Pon tu página en modo mantenimiento alejado de la vista del público. Utiliza este plugin de mantenimiento si tu página web está en desarrollo o necesitas cambiar unas cuantas cosas, o ejecutar una actualización. Hazla accesible sólo a usuarios con contraseña. Este plugin tiene opciones como añadir un logotipo, fondo, titular, mensaje, colores, inicio sesión, etc. La versión extendida PRO con más funciones también está disponible para su compra.

en: Login
es: Conectar

en: Lost Password
es: Contraseña perdida

en: Password
es: Pass

en: Username
es: Usuario

en: User Login
es: Iniciar sesión

en: You entered your login and password are incorrect!
es: El Usuario y la Contraseña introducidos son INCORRECTOS.

en: You entered your password are incorrect!
es: La Contraseña introducida es INCORRECTA.

en: You entered your login are incorrect!
es: El Usuario introducido es INCORRECTO.

en: Permission access denied!
es: Permiso de acceso denegado!

en: Website will be available soon
es: La página estará disponible pronto

en: Maintenance mode is on
es: Modo mantenimiento activado

en: Website is under construction
es: Página en construcción

en: Demo website
es: Web demostración

en: Purchase <a href="http://codecanyon.net/item/maintenance-wordpress-plugin/2781350?ref=fruitfulcode" target="_blank">PRO</a> version  with extended functionality. %1$s If you like our plugin please <a target="_blank" href="http://wordpress.org/support/view/plugin-reviews/maintenance?filter=5">rate it</a>, <a title="leave feedbacks" href="%2$s" target="_blank">leave feedbacks</a>.
es: Comprar versión <a href="http://codecanyon.net/item/maintenance-wordpress-plugin/2781350?ref=fruitfulcode" target="_blank">PRO</a> con funcionalidad extendida.  %1$s Si te gusta nuestro plugin, por favor <a target="_blank" href="http://wordpress.org/support/view/plugin-reviews/maintenance?filter=5">puntúalo</a>, <a title="deja tus comentarios" href="%2$s" target="_blank">deja tus comentarios</a>.

en: Extended functionality
es: Funcionalidad extendida

en: Zoner - Real Estate WordPress theme
es: Zoner - Tema inmobiliario para WordPress

en: Love.ly - Simple & Elegant WordPress theme
es: Love.ly - Plantilla Wordpress Simple y Elegante

en: ANAGLYPH - One page / Multi Page WordPress Theme
es: ANAGLYPH - Plantilla Wordpress de Una página / Multi página

en: Premium WordPress themes
es: Plantillas Premium Wordpress

en: You may find answers to your questions at <a target="_blank" href="http://wordpress.org/support/plugin/maintenance">support forum</a><br>You may  <a target="_blank" href="mailto:mail@fruitfulcode.com?subject=Maintenance plugin">contact us</a> with customization requests and suggestions.<br> Please visit our website to learn about us and our services <a href="%1$s" title="%2$s">%2$s</a>
es: Puedes encontrar respuestas a tus dudas en nuestro <a target="_blank" href="http://wordpress.org/support/plugin/maintenance">foro de soporte</a>.<br>Puedes <a target="_blank" href="mailto:mail@fruitfulcode.com?subject=Maintenance plugin">contactar con nosotros</a> para solicitar personalización y sugerencias.<br>Por favor visita nuestra web para saber más acerca de nosotros y nuestros servicios <a href="%1$s" title="%2$s">%2$s</a>.

en: Have any questions?
es: ¿Tienes preguntas?

en: Font family
es: Familia de fuente

en: Font color
es: Color de fuente

en: Background color
es: Color de fondo

en: Upload Background
es: Subir fondo

en: Background image
es: Imagen de fondo

en: Not available object.
es: Objeto no disponible.

en: Select the page to be displayed:
es: Selecciona la página a mostrar

en: CSS Code
es: Código CSS

en: Login On / Off
es: Iniciar Sesión On / Off

en: Apply a blur
es: Aplicar difuminado

en: Background blur
es: Difuminar fondo

en: Blur intensity
es: Intensidad del difuminado

en: Google Analytics ID
es: ID Google Analytics

en: Service temporarily unavailable
es: Servicio temporalmente no disponible

en: Show admin bar
es: Mostrar barra admin

en: Admin bar
es: Barra de admin

en: Upload Logo
es: Subir Logo

en: Footer Text
es: Texto de pie de página

en: Description
es: Descripción

en: Headline
es: Cabecera

en: Page title
es: Título de página

en: Support
es: Soporte

en: Fruitful Code projects
es: Proyectos de Fruitful Code

en: Pro version
es: Versión Pro

en: Exclude pages
es: Excluir páginas

en: Custom CSS
es: CSS personalizado

en: General Settings
es: Ajustes

en: Google Web Fonts
es: Fuentes web Google

en: Standard Fonts
es: Fuentes estándar

en: Save changes
es: Guardar cambios
